تمامی مطالب موجود در این سامانه از وب سایت های دیگر و بدون دخالت انسانی جمع آوری شده , لذا تمام مسئولیت آنها بر عهده وب سایت منبع میباشد. مطالب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران را از طریق بخش تماس با ما به ما اعلام کنید.


ورود به کانال تلگرام


کارگاه داستان  

دوستم می پرسه:از نمایشنامه ای که نوشتی چه خبر:من:هیچ....برا مطالعه دادم یه مسئولی بخونه...
جواب؟    من:میگه برو کارگاه داستان نویسی...البته یه مختصر -سه دقیقه ای تلفنی جواب داد.قرار شد بعد بیشتر راهنمایی کنن.
حضرات این پیشنهاد مثل اینکه به یه دکتر بگی برو کلاس اول.....
حالا نه اینکه من دکتر باشم....اما داستان نویسی رو اصولش رو یاد گرفتم....حالا نوبت بقیه است که اموزش ببینن.این به عدالت نزدیک تره....
بعدم   ان شا الله برا کار دیگه ای غیر از داستان کوتاه

ادامه مطلب  

مراحل حل مسئله  

برای حل کردن هر مسئله ای می توانیم مراحل زیر را طی کنیم:
 
مرحله ی اول: فهمیدن و درک مسئله
 
_برای این کار ابتدا مسئله را چند بار با حوصله می خوانیم و در مرحله ی بعد داده ها و اطلاعات مسئله را مشخص میکنیم، سپس خواسته های مسئله را معلوم می کنیم و بعد مسئله را خلاصه می کنیم و با زبان خودمان بیان می کنیم و در آخر مسئله را برای شخصی دیگر توضیح می دهیم.
 
مرحله ی دوم: انتخاب راه حل مناسب
 
_سعی کنید راهبردها و کاربرد آن ها را در مسئله یاد بگیرید، این راهب

ادامه مطلب  

منی که منم امروز هیچ گوش نداده ام  

چای و خواندن یک داستان کوتاه یک نویسنده معروف و چای و بافتن مو و سرمای شدید و پلیور نازک قهوه ای و هوای نوشتن داستان و... کتاب همشهری داستان و جزوه کارگاه و داستان نویسی و زنی که اصلا روی قاعده نمی تواند بنویسد.. و اوه یک داستان خوب لطفا بخوان زن خانه ام و.. 

ادامه مطلب  

داستان نوشتن وای خیلی باحاله  

ادم اگر عقل داشته باشد فقط داستانهای عاشقانه مینویسد داستانهای عجیب خواندنی که حسادت همه را برانگیزد گفته باشم داستان داستان دلم میخواهد داستانهای واقعی؟ داستان داستان است دیگر کسی چمیداند شاید اتفاق افتاده باشد جانم.. 

ادامه مطلب  

داستان تیله؛ از مجموعه داستان‌های کوتاه تیله  

قاسم دلش می‌خواست بیاید بیرون، به هر قیمتی که شده و تنها یک جور می‌توانست از خانه بیرون بیاید که پی کاری فرستاده شود. تا بالاخره مادرش از توی آشپزخانه صدایش بلند شد: 
برای ادامه مطلب کلیک کنید
داستان تیله؛ از مجموعه داستان‌های کوتاه تیله

ادامه مطلب  

تدریس داستان  

ساده ترین تعریف ساختار، ربط درونی اجزای اثر با یکدیگر است.
سه بخش برای داستان تعریف شده است. مقدمه، میانه و پایان باید هر سه مرحله در بازه ی زمانی معین اتفاق بیافتد. در ضمن حجم هر سه مرحله را طبیعت داستان مشخص می کند. 
داستان خوب داستانی است که از خارج خود را به نویسنده تحمیل می کند.
آیا توصیفات به تکامل داستان کمک می کند؟
نویسنده باید زیبایی ها را به خدمت بگیرد برای هدف داستان خویش 
استاد سراج بناگر_ تدریس داستان

ادامه مطلب  

بهترین راه یاد گرفتنِ نوشتن داستان‌کوتاه  

بهترین راه یادگیری داستان‌کوتاه، به عنوان یک نوع ادبی، خواندن خود داستان‌هاست. خواننده بسیار مشتاقی باشید و انواع گوناگون ادبی را مطالعه کنید. از هر کتابی گلچین کنید و زیاد کتاب بخوانید. داستان‌هایی از انواع ادبی گوناگون بخوانید: جنایی، علمی- تخیلی، تخیلی، ترسناک، عاشقانه. آثار کلاسیک بزرگان ادبیات را بخوانید اما از داستان‌های معاصری که شهرت نویسنده‌اش هنوز کامل شکل نگرفته است هم غفلت نکنید. داستان‌های کلاسیک و مدرن بخوانید. به این ت

ادامه مطلب  

میله ای ، صدفی و پروانه ای (داستان ادبیات)  

باسلام،آقای احمدی داستانی درباره ی یک رستوران و و.... در کلاس قرائت کردند که این داستان با اسم " میله ای ، صدفی و پروانه ای دارای افتخارات زیر است:
برنده ی جایزهی داستان تهران، اثر شایستهی تقدیر، برگزار شده توسّط ماهنامهی داستان همشهری، پاییز 1393برنده ی چهارمین دورهی مسابقهی داستاننویسی دانشجویی، برگزار شده توسّط مرکز نویسندگی خلاق جهاددانشگاهی دانشگاه شهید بهشتی، بهار1394
دانلود در ادامه ی مطلب...

ادامه مطلب  

آموزش داستان نویسی در موسسه تسنیم  

 
آموزش داستان نویسی در موسسه تسنیم
آموزش در کارگاه داستان نویسی موسسه فرهنگی تسنیم را به دعوت دوست فرهیخته ام؛ سیدمحمود حسینی، داستان نویس و مدیر مؤسسه فرهنگی تسنیم از آبان ماه امسال شروع کرده ام و امیدوارم حضورم در این کارگاه برای دوستان شرکت کننده در کارگاه و علاقه مندان داستان نویسی مفید باشد و شاهد اتفاق های ادبی خوبی در ادامه فعالیت این کارگاه ادبی باشیم.
عکس یادگاری در پایان نخستین جلسه کارگاه داستان نویسی 
 

ادامه مطلب  

داستان های شکسپیر  

داستان های اتللو و هملت را از کتاب داستان های شکسپیر خواندم و مشتاق خواندن ادامه ی داستان های آن هستم...نکته ی جذاب این دو داستان این بود که با وجود خیانت ها و زشتی هایی که در فضای داستان وجود داشت عشق سرجای خود استوار بود در این دو داستان شکسپیر ایستادگی عشق به مفهوم خود با وجود تمام بدی هایی که در داستان رخ داد و خیانت هایی که شد قابل تحسین است...!فکر می کنم داستان های بخاری بخاسته از ذهن نویسنده هستند و استواری و ایستادگی مفهومی مانند عشق در ا

ادامه مطلب  

داستان متعهد، مظلوم واقع شده است  

سهند مینایی: «احمد طبایی» متولد 1362 در تهران، تحصیلات دانشگاهی را تا مقطع کارشناسی ارشد مهندسی آب ادامه داده است و هم‌اکنون در کنار فعالیت‌های تخصصی در زمینه داستان‌نویسی، به امر روزنامه‌نگاری نیز اشتغال دارد. تاکنون بسیاری از داستان‌های او در شماری از معتبرترین نشریات و مجلات ادبی کشور به چاپ رسیده است. انتشار مقالات و یادداشت‌های گوناگون در زمینه شعر و داستان و همچنین مهندسی آب و کشاورزی از دیگر فعالیت‌های اوست.«آن که باد می‌کارد»

ادامه مطلب  

نگاهی به کتاب "ترس و لرز"  

کتاب دیگری از غلامحسین ساعدی و این بار "ترس و لرز"
"ترس و لرز" کتابی از "غلامحسین ساعدی" است که شامل شش داستان کوتاه به هم پیوسته است.
داستان های کتاب درمورد مردم سواحل جنوبی ایران است که در هر داستان ماجرایی برای آنها اتفاق می افتد.
+ادامه مطلب را لطفا بخوانید...

ادامه مطلب  

داستان های شکسپیر  

داستان های اتللو و هملت را از کتاب داستان های شکسپیر خواندم و مشتاق خواندن ادامه ی داستان های آن هستم...نکته ی جذاب این دو داستان این بود که با وجود خیانت ها و زشتی هایی که در فضای داستان وجود داشت عشق سرجای خود استوار بود در این دو داستان شکسپیر ایستادگی عشق به مفهوم خود با وجود تمام بدی هایی که در داستان رخ داد و خیانت هایی که شد قابل تحسین است...!فکر می کنم داستان ها بخاری برخاسته از ذهن نویسنده هستند و استواری و ایستادگی مفهومی مانند عشق در ا

ادامه مطلب  

یکبار در تمام زندگی؟  

یه داستان دیشب خوندم از جومپا لاهیری یه داستان کوتاه که خیلی هم بلند بود.. شاید بیشتر لذت بخش بود که تصاویر بیشتر  بود داستان طولانی بود آخرش خیلی خوب تموم شد دقیقا یه برش از یه زندگی واقعی بود.... نوشتن و آپ کردن با موبایل تو این وبلاگ کار سختیه به دلم اصلا نمی شینه امیدوارم خیلی زود یه لب تاب خوشگل گیرم بیاد... و جایگزین لب تاب قبلیم کنم.. داستان خوندن خوبه حال آدم رو خوب میکنه و من هروقت تو پیله خودم میرم میام اینجا داستان میخونم  البته اگه این

ادامه مطلب  

«داستان‌ها و آدم‌ها» /رادیو سلامت  

 وقتی از رادیو سلامت تماس گرفتند و دعوتم کردند برای خواندن داستان، جالب‌ترین نکته آن بود که گفتند روانشناس برنامه داستان را نقد خواهد کرد. همیشه نظر روانشناس‌ها برایم جالب بوده، نگاه‌شان به زندگی، آدم‌ها و حالا داستان!
داستان زوج و فرد از مجموعه داستان فرشته از تهران را می‌خوانم...برنامه‌ی «داستان‌ها و آدم‌ها» امشب ساعت هفت و ده دقیقه از رادیو سلامت پخش می‌شود و تکرارش فردا شب است، ساعت یازده.(اف.ام. 102) 

ادامه مطلب  

تمرین جدید استاتیک-مقاومت-ریاضی -صفحات  

استاتیک- کل مسئله های صفحه ی 314 تا 22 آذرماه
مقاومت- کل مسئله های صفحه 287 تا 22 آذرماه
صفحات - چهار مسئله ی اول تمرینات صفحه 180 تا 25 آذرماه
ریاضی- صفحه 991 مسئله ی 10 را حل کنید. همین مسئله را با تبدیل فوریه  روی t هم حل کنید. بدین منظور بسط مناسبی را باید گزینش کنید. تا 25 آذرماه

ادامه مطلب  

 

نام کتاب:جزیره
نام نویسنده:داریوش عابدی
زندگی نامه ی داریوش عابدی:متولد1336_شهرستان بندر ترکمن
نخستین مجموعه داستان وی ان سوی مه درسال 1366به چاپ رسید.
پس از آن به ترتیب مجموعه داستان هایی چون زنگ آخر1368و غم این خفته1369وکتاب پلی به سوی داستان نویسی (اموزش داستان نویسی برای نوجوانان )را در سال1370به چاپ رساند.پس از توقفی چند ساله،مجموعه داستان رویای شرقی ورمان کار اگاه سر کرده در سال 1357از روی وی منتشر شد .پس از ان کتاب های هنر پیشه 1376_گزیده ی ادبیات

ادامه مطلب  

کارگاه ۴۶۹  

در این جلسه از کارگاه دوستان کتابهای زیر را معرفی کردند. بیگی: «چهل تیکه» از «محمد پورثانی» «ساعت شوم» از «گابریل گارسیا مارکز» زارع: «شاعر قاصدکها» از «حسین صوفی» فانی: «زن وسطی» مجموعه داستانی از نویسندگان آمریکای جنوبی بهشتیان: «ریشه ها» از «آلیکس هیلی» ساعدی: سریال «آسپرین» به کارگردانی «فرهاد نجفی» در ادامه ی کارگاه، داستان کوتاه «توت های نارس»  از مجموعه داستان کوتاه «عکس سلفی با مرده» نوشته ی «غلامحسین دهقان» خوانده شد. داستان

ادامه مطلب  

مسئله تعقیب  

در مقاله  زیر میتونید با حل کلی مسئله ی تعقیب (که یکی از مسائل مهم حرکت شناسی است) و شرح و راه حل چند حالت خاص از آن آشنا شوید. مقاله نوشته دکتر آقامحمدی (از استادان ارجمند دانشگاه الزهرا) است و در مجله ی گاما چاپ شده است. مطالعه ی این مقاله به دانش پژوهانی که خود را برای مرحله ی دوم و بخصوص دوره ی تابستانی آماده میکنند. توصیه میشود.
 
مقاله ی حل مسئله ی تعقیب

ادامه مطلب  

 

باسلام مجموعه ی نبرد شب درواقع داستانی به زبان پسری به نام آرش است
فصل یک ودواین داستان به طوری مقدمه ای است برای داستان اصلی که ازفصل سوم شروع می شودوازآنجاکه فصل سوم این مجموعه به نظربهترین فصل نوشته شده تابحال است فصل سوم رابه شماپیشنهادمی کنیم.
این داستان که بسیارمتنوع وجالب است درفصول جاری خواننده راباابحاث مختلف چون:
جادو،جن وشیطان،انواع ارواح،اشباح وزامبی ها و... مواجه می کندوتنوع این داستان آن راازهمه جذاب تر می کند

ادامه مطلب  

راز نوشتن داستان های کوتاه‌  

مارگارت لوک راز نوشتن داستان‌های کوتاه را برایمان برملا می‌کند.
بهترین راه یادگیری داستان کوتاه، به عنوان یک نوع ادبی، خواندن خود داستان‌هاست. خواننده بسیار مشتاقی باشید و انواع گوناگون ادبی را مطالعه کنید. از هر کتابی گلچین کنید و زیاد کتاب بخوانید.
«یکی بود، یکی نبود...» عجب عبارت جادویی؟ دعوتی که تاب مقاومت را می‌گیرد: «بشین و گوش کن، می‌خوام برات یه قصه بگم.» کم تر سرگرمی‌هایی به اندازه ی شنیدن داستان، خوشایند هستند- به استثنای لذت ن

ادامه مطلب  

دانلود کتاب مسئله های تاریخی ریاضیات  

نام کتاب : مسئله های تاریخی ریاضیات
نویسنده : واسیلی دمیتریه ویچ چیستیاکوف
مترجم : پرویز شهریاری
انتشارات : نشر نی
شامل مسئله های از حساب و جبر و هندسه که از کتاب های دانشمندان بزرگ سرزمین های بابل مصر یونان چین هند ایران روسیه و اروپای غربی استخراج شده است. همراه با یادداشت های تاریخی و زندگی نامه کوتاه ریاضیدانان.
 
برای دانلود کتاب اینجا کلیک کنید.

ادامه مطلب  

 

نام کتاب:جزیره
نام نویسنده:داریوش عابدی 
مشخصات نویسنده:متولد 1366-شهرستان بندترکمن به چاپ رسید.پس ازآن مجموعه ی داستان هاییچون زنگ اخر1368وغم این خفته و کتاب پلی به سوی داستان نویسی(اموزش داستان نویسی برای نوجوانان )را درسال1370 به چاپ رسید.
پس از توقفی چند ساله ،مجموعه داستان رویای شرقی ورمان کار اگاه سرکرده درسال1375از وی منتشر شد.
پساز انکه کتاب های هنر پیشه 1376-گزیده ی ادبیات معاصر1379_حکایت سند باد بحری 1379 ورمان من،بابا و یک کوماندو در 1380به چاپ

ادامه مطلب  

چگونه ايده هاي جديد داشته باشيم؟  

الگوهای فکری را بشکنید
همه ما گرایش داریم به الگوهای فکری مشخصی بچسبیم. شکستن این الگوهای تفکر به ما کمک می کند ذهن انعطاف پذیری داشته باشیم و به کمک آن بتوانیم ایده های جدید تولید کنیم. در ادامه چند روش برای شکستن الگوهای تفکر به شما معرفی می شود:
- فرض ها را به چالش بکشید: شما برای هر موقعیت گروهی از افکار و فرض های کلیدی دارید. به چالش کشیدن این فرض ها به شما یک دید کلی در مورد دیگر احتمالات موجود می دهد.
- مسئله را به شکل دیگری تعریف کنید: اغلب

ادامه مطلب  

نقد«ترنج قالی» در فرهنگسرای ملل انجام شد.  

مائده مرتضویروز شنبه ۱۳ آذر ماه نشست نقد و بررسی مجموعه داستان ''ترنج قالی'' نوشته فریبا حاج دایی در فرهنگسرای ملل برگزار شد.فرحناز علیزاده مدرس و منتقد ادبی ،پس از قرائت بیوگرافی از نویسنده جلسه را با بررسی ساختار داستان منتخب مجموعه به نام '' و امروز'' ادامه داد. در ادامه بحث، مائده مرتضوی  شهلا آبنوس  ویدا موسوی و نویسنده '' فردا داستان خوبی مینویسم'' سپیده ابرآویز، به ترتیب داستان منتخب را مورد بررسی قرار دادند.زبان داستانی روان و پرکشش و د

ادامه مطلب  

نقد و بررسی«ترنج قالی». در فرهنگسرای ملل انجام شد.  

مائده مرتضویروز شنبه ۱۳ آذر ماه نشست نقد و بررسی مجموعه داستان ''ترنج قالی'' نوشته فریبا حاج دایی در فرهنگسرای ملل برگزار شد.فرحناز علیزاده مدرس و منتقد ادبی ،پس از قرائت بیوگرافی از نویسنده جلسه را با بررسی ساختار داستان منتخب مجموعه به نام '' و امروز'' ادامه داد. در ادامه بحث، مائده مرتضوی  شهلا آبنوس  ویدا موسوی و نویسنده '' فردا داستان خوبی مینویسم'' سپیده ابرآویز، به ترتیب داستان منتخب را مورد بررسی قرار دادند.زبان داستانی روان و پرکشش و د

ادامه مطلب  

اطلاعیه و گزارش  

کارگاه نقد داستان هم نگر ساری در ادامه تصمیم خود مبنی بر نقد یک داستان کوتاه از یک نویسنده ایرانی که توسط یکی از اعضای کارگاه انجام می شود ، در نظر دارد جلسه ماه آذر را برگزار کند. در جلسه گذشته ناهید گرامیان یکی از اعضای کارگاه داستان " کابوس شناور " از مجموعه داستان " بی باد ، بی پارو " از فریبا وفی را خواند و سپس نقد خود را ارئه کرد و پس از آن اعضای نشست به بحث و بررسی پرداختند.. این بار هم یک دیگر از اعضا پس از داستان خوانی ، به نقد آن خواهد پردا

ادامه مطلب  

میان ترم لیزر  

لیزر
تا مورخ 23 /9 
 --------
از فصل های 1 تا 3 :
                      مسئله       5       فصل   1
                     مسئله        13      فصل   2
                     مسئله        4       فصل    3
تا ساعت 12 روز سه شنبه 23 آذر ماه حل های دست نویس شده یابه صورت حضوری یا به صورت پست الکترونیکی (اسکن و الصاق شده) با ذکر نام دانشجو تحویل گردد (رسم شکل صحیح و مرتبط با حل مسله  الزامی است)

ادامه مطلب  

کارگاه ۴۷۶  

مانند همیشه در این جلسه از کارگاه دوستان کتاب‌هایی که خواندند را معرفی کردند. زوربای یونانی نوشته‌ی نیکوس کازانتزاکیس، کوه پنجم نوشته‌ی پائولو کوئیلو، دفتر خاطرات نیکولاس اسپارکس توسط دوستان معرفی شد. داستان کوتاه «مسابقه» از کتاب «حضور آبی مینا» نوشته‌ی «ناهید طباطبایی» در کارگاه خوانده و مورد نقد و بررسی دوستان قرار گرفت. داستان «طعم پرتقال» از «الهام مصطفوی» و  داستان «غزل» از «مریم بهشتیان» از دو دوست کارگاه شنیدیم و آنها با نقد

ادامه مطلب  

معرفی کتاب هفته : بهترین داستان های جهان  

این مجموعه گلچینی از بهترین داستان های جهان در قرون 19 و 20 است. استادان کهن (سنت گرایان) با 15 داستان، دوران طلایی ( بخش اول) با 32 داستان، دوران طلایی (بخش دوم) با 17 داستان، مدرنیست ها (سنت ستیزان) با 25 داستان و پسامدرنیست ها با 24 داستان، عناوین پنج جلد این مجموعه هستند که در مجموع بیش از 110 داستان از نویسندگانی چون جیمز پاردی، نادین گوردیمر، فرناندون سورنتینو، ولادیمیر ناباکف، سال بلو، تونی موریسون، ریموند کارور، ماریو بارگاس یوسا، ریچارد برات

ادامه مطلب  

مستند ایثار  

مستند ایثار به کارگردانی بهنام مسئله فیلمبردار امیرحسین مباشری و تدوینگر سینا تاج الدینی و ...
خلاصه داستان:مصاحبه ایی از یک جانباز ایثارگر و پرسیدن سوالاتی که همه نوجوانان و جوانان در آن سوالی دارند و تعدادی فیلم و عکس از این مستند به کار رفته است.

ادامه مطلب  

تمرینات سری دوم استاتیک-مقاومت و ریاضیات مهندسی  

استاتیکی ها و مقاومتی ها حداکثر تا پایان روز پنجشنبه 8/27 پاسخ ها را بفرستند
مقاومت ص215مسئله 8-47 و ص 216 مسئله 8-48
استاتیک ص352 مسائل7-57 و 7-58و ص 364 مسئله 7-80
 
ریاضیات مهندسی- مسئله ی 11و12 صفحه ی 867تا868 از بخش سری فوریه حداکثر تا 5 آذر
صفحات و پوسته ها-

ادامه مطلب  

عالیتی برای کلاس انشا↓↓↓ درست کردن یک کتاب و نوشتن داستان  

فعالیتی برای کلاس انشا↓↓↓ درست کردن یک کتاب و نوشتن داستان
به پیشنهاد یکی از دوستان نویسنده، این هفته در کلاس انشا به بچه ها گفتم در خانه، با مقوای سفید و چند عدد برگ دفتر، یک کتاب درست کنید و آن را به کلاس بیاوردید و در کلاس در این کتاب، یک داستان بنویسید و برای داستان در هر صفحه، یک نقاشی متناسب با داستان، بکشید.
فواید این فعالیت : 1.خلاقیت و هنر بچه ها را بالا می برد. 2.کاردستی انجام می دهند. 3.از خودشان یک داستان می نویسند 4.هنر و ذوق پیدا می ک

ادامه مطلب  

 

نمیدونم چیزی که میخوام بنویسم درسته یا نه
خودم همیشه این رفتارها و این بهانه ها رو تقبیح کردم
الان داستان اینه که ما حالا مثلا بعد یک ماه یه شیطونی کوچیکی کردیم و اینکه من اصلا و ابدا لذتی بابت این قضیه نبردم و مجبوری همش فیلم بازی کردم حکمش چیه برام
تو هفتاد درصد قضیه که این مسائل در میون نیست خوبیم. حالا نمیگم خیلی خیلی خوب بالاخره هر آدمی ایراداتی داره ولی خوبیم. آرومیم کنار هم. فقط تو این مسئله مشکل دارم. البته من مشکل دارم. چون خیلی خیلی ق

ادامه مطلب  

شعله‌های کوتاه داستان کوتاه یا ضرباهنگ جاری رمان؟/ دوگونه ادبی از نگاه نویسنده «بدعت‌های افتخارآمیز»  

«لیزا مک‌اینرری» نویسنده داستان کوتاه است. به نظر او نگارش داستان کوتاه بسیار سخت‌تر از داستان بلند است. وی با انتشار مطلبی در مجله «گاردین» به خوانندگانش توضیح داد که چگونه کار طاقت‌فرسای نگارش داستان کوتاه به او کمک کرد لباس کلمات را بر قامت اولین رمان خود به نام «بدعت‌های افتخارآمیز» بپوشاند. این نویسنده می‌گوید: قبل از نگارش «بدعت‌های افتخارآمیز» احساس می‌کردم برای نوشتن رمان باید امکانات زیادی در اختیار فرد باشد؛ مثلاً از نویس

ادامه مطلب  

یکی بود یکی نبود...  

دیگر برایم شنیدن داستان لطفی ندارد
زمانی که با یکی بود و یکی نبود شروع میشود
ناخداگاه دلم یاد داستان خودمان می افتد
من آن یکی که همیشه چه تو باشی و چه نباشی بودم و هستم
و تو آن یکی که هیچ وقت نبودی و نیستی
بقیه داستان بماند برای بعد
فقط بگو آخر داستان تو به خانه خود که قلب من باشد میرسی؟

ادامه مطلب  
صفحات ادامه نتايج:  1