تمامی مطالب موجود در این سامانه از وب سایت های دیگر و بدون دخالت انسانی جمع آوری شده , لذا تمام مسئولیت آنها بر عهده وب سایت منبع میباشد. مطالب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران را از طریق بخش تماس با ما به ما اعلام کنید.


ورود به کانال تلگرام


آرامش  

روزگاری حاکمی اعلام کرد به هنرمندی که بتواند آرامش را در یک تابلو نقاشي بیاورد، جایزه ای نفیس خواهد داد. بسیاری از هنرمندان سعی کردند وحاکم همه تابلو های نقاشي را نگاه کرد و از میان آنهادو تابلو پسندید و تصمیم گرفت یکی از آنها را انتخاب کند.اولی نقاشي یک دریا چه آرام بود؛ دریاچه مانند آینه ای تصویر کوههای اطرافش را نمایان میساخت، بالای دریاچه آسمانی آبی با ابرهای زيبا و سفیدبود, هر کس این نقاشي را میدید حتما آرامش را در آن می یافت.در دومی کو

ادامه مطلب  

درس پنجم(کلاس نقاشی)ویژة سال دهم  

درس پنجم(کلاس نقاشي)
دل خواه : باب میل
خشكی نداشت : خسته کننده نبود. رسمی نبود.
جد: جدی
خنده درآن روا بود: به راحتی درآن می خندیدیم. بچه ها اجازة خندیدن داشتند.
معلم دور نبود: معلم با ما صمیمی بود .
«صورتك به رو نداشت»:  یکرنگ و صمیمی بود.
صورتك: نقاب
درآن دستی نازك داشت: كنایه از ماهر بودن.
رنگ را نگارین می ریخت: رنگ را زيبا و هنرمندانه به كار می برد.
اسلیمی: «ممال»=اسلامی
دل گشا: كنایه از زيبا
گویا: طبیعی و واضح .
 رعنارقم می زد: زيبا نقاشي می كرد . 
چا

ادامه مطلب  

آموزش نقاشی  

آموزش نقاشي
نقاشي چیست؟
نقاشي یا رسم فرآیندی است که بر روی کاغذ یا بوم ایجاد نقش کرده و اثری خلق می شود. که ممکن است یک کار یا نقش هنری را ترسیم و خلق نماید یا بعث زيبایی دیوار یا قسمتی از منزل یا محل کار شما شود.نقاشي حتی امروزه توسط شهرداریها برای زيبا سازی شهر وپارک ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد.نقاشي و خلق اثر حتی در سقف های سالن های پذیراییمجالس ،کنفرانس ها و دیگر مکان ها نیز انجام می شود. که طرفدارن خاص خود را دارد. لذا بعضی افراد علاقه

ادامه مطلب  

نقاشی های پرجذبه فرش ایرانی  

آنتونیو سانتین هنرمند اسپانیایی نقاشي های فوق واقع گرایانه ای از فرش های زيبا و پر نقش و نگار ایرانی کشیده است و نکته جالب نقاشي های رنگ روغن او این است که این فرش ها را طوری کشیده که گویی یک نفر زیر آنها خوابیده است.آنتونیو سانتین (فلاونول) با استفاده از رنگ روغن و گاهی بوم های گرد نقاشي بزرگ و با تکنیک سایه دادن به نقاشي های خود با علاقه زیادی که به فرش های ایرانی دارد نقاشي های خیره کننده و واقعی از فرش های ایرانی را کشیده است و آنها را دقالب

ادامه مطلب  

برگزاري مسابقه نقاشي همگاني  

به مناسبت شهادت شهید محمدحسین فهمیده، هفته‌ی بسیج دانش‌آموزی و یوم‌الله 13 آبان مسابقه‌ی نقاشي همگانی بین دانش‌آموزان برگزار و دانش‌آموزان زیر برگزیده و به آن‌ها جوایزی اهدا شد.
1- طاها حسنوند
2- محمدمهدی گندابی
3- محمدیاسین عشایری
4- امیرمحمد محمدیان
برای مشاهده‌ی نقاشي و اهداءِ جوایز برگزیدگان به ادامه مطلب بروید

ادامه مطلب  

قدرت اصلاح  

فردی چندین سال شاگرد نقاش بزرگی بود و تمامی فنون و هنر نقاشي را آموخت.استاد به او گفت که دیگر شما استاد شده ای و من چیزی ندارم که به تو بیاموزم.شاگرد فکری به سرش رسید،یک نقاشي فوق العاده کشیدو آنرا در میدان شهر قرار داد ، مقداری رنگ و قلمی در کنار آن گذاشت و از رهگذران خواهش کرد اگر هرجایی ایرادی می بینند یک علامت × بزنند!و غروب که برگشت دید که تمامی تابلو علامت خورده است و بسیار ناراحت و افسرده به استاد خود مراجعه کرد .استاد به او گفت:آیا میتوا

ادامه مطلب  

مراسم تجلیل از برگزیدگان مسابقه نقاشی  

با عنایت به این كه كتابخانه عمومی شهید باكری سردرود  در 29 مهر  اقدام به برگزاری مسابقه نقاشي ویژه محرم برای كودكان 9-12 سال كرده بود و با توجه به استقبال بی نظیر كودكان از مسابقه نقاشي، كتابخانه اقدام به برگزاری مراسم تقدیر و اهداء جوایز برای شركت كنندگان در 26 آبان كرد. در این مراسم كه كودكان همراه والدین شركت كرده بودند ابتدا كارشناس صدا و سیما آقای علی حسینقلی زاده به ایراد سخنرانی در باب روانشناسی نقاشي كودكان و تاثیر نقاشي به عنوان وسیله

ادامه مطلب  

آموزش نقاشي و گفتگو در باره فصل پاييز در پارک کتاب شهرستان نوراباد ممسني  

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی ممسنی، شنبه مورخ 1/8/95در پارک کتاب شهرستان نوراباد ممسنی
با حضور  تعدادی از کودکان و اعضاء فعال کتاخانه استاد شهید, کلاس آموزش نقاشي و گفتگو در مورد فصل پاییز و شعر خوانی
برگزار گردید.در این کلاس کتابدار در مورد نحوه نقاشي توضیحاتی ارائه داد و سپس در مورد فصل پاییز برای کودکان قصه
 گفت و خصوصیات فصل پاییز را برشمرد .کودکان نیز در حضور کتابدار به شعر خوانی پرداختند .آخر کلاس هم با بازی و
سرگرمی و

ادامه مطلب  

دختر و پسر رو خیلی قشنگ نقاشی میکنی.  

از فروردین 95 موقع نقاشي کشیدن. متوجه استعدادت در این زمینه شدم.خیلی زيبا آدم نقاشي میکنی.  کلا قوه تخیلت که فوق العاده است. گاهی تشبیه هایی میکنی که خودم شاخ در میارم. از کوچیکی اینطوری بودی.
اون روز فیلم پوسف پیامبر رو میدیدم. بعد از اتمام فیلم رفتی و چهارپایه حمام رو اوردی و برعکس گذاشتی . اسبت رو اوردی و جلوی چهارپایه گذاشتی . رفتی توی چهارپایه ایستادی و عین درشکه سوارها، اسب رو تکون میدادی. بعد هم گفتی مثل فیلم یوسف.

ادامه مطلب  

فرشته چخ شکلی هست  

 
فرشته چه شکلیه ؟
تا به حال فکر کردید فرشته چه شکلی هست ؟ اگر کسی از شما بخواهد آن را نقاشي کنید چطور می توانید ؟ {کوربه}یکی از نقاشان سبک رئالیسم می گوید : من نمی توانم فرشته را نقاشي کنم چون هرگز فرشته ندیده ام . اما من در سمته یک مربی نقاشي هرگز با گفته کوربه موافق نبوده ام و به همین دلایل سر کلاسهایم بارها از بچه ها خواسته ام که تصویر یک فرشته زيبا را برایم نقاشي کنند .
آن روز نیز از هنر جویان همین را خواستم و بچه ها شروع کردند به نقاشي کردن . ر

ادامه مطلب  

مرغ لاري قرقاولي اصيل و زيبا  

داداشای عشقباز سلام این مرغ زيبا از نسل طوسی قرقاولی خودم هست كه با خروس پرطاووسی جوجه گرفتم و جوجه های بسیار زيبا و عالی میده .علاوه بر زيبایی خیلی پرپا و خار زن هست .
                                آماده برای فروش با شماره 09125591094 تماس بگیرید

ادامه مطلب  

برگزاري مسابقه نقاشي وقصه گويي نونهالان در كتابخانه به مناسبت هفته كتاب وكتابخواني  

به مناسبت هفته كتاب وكتابخوانی ؛ نونهالان مهد كودك گلهای حسن آباد یك روز را با كتابخانه به سر بردند. در این روز ضمن برگزاری مسابقه نقاشي با موضوع كتاب ؛ قصه گویی برای نونهالان توسط  خانم صادقی مربی مربوطه با موضوع اهمیت مطالعه وبرگزاری مسابقه دو در محوطه كتابخانه از دیگر برنامه های این روز بود. در پایان هدایای به تمام نونهالان اهداء شد./.

ادامه مطلب  

نمايشگاه نقاشي كودكان و نوجوانان در كتابخانه مركزي  

به مناسبت روز كتاب، كتابخوانی و كتابدار (24 آبان 95) ، تعداد 55 اثر از آثار برتر مسابقه نقاشي برگزار شده در هفته كتاب سال 94، در كتابخانه مركزی بوكان به نمایش گذاشته شد. این آثار كه توسط كودكان و نوجوانان عضو كتابخانه های عمومی بوكان با تكنیك های مداد شمعی، گواش، مداد رنگی و آبرنگ جهت شركت در مسابقه نقاشي تهیه شده اند تا 5 آذرماه در معرض دید بازدیدكنندگان و اعضاء كتابخانه مركزی قرار خواهد داشت.هر سال به مناسبت هفته كتاب، مسابقه نقاشي كودكان و نو

ادامه مطلب  

کارت قرآن و ترجمه2-سوره مبارکه شمس  

این کارت ها شامل آیات سوره مبارکه شمس همراه با یک نقاشي جهت رنگ آمیزی متناسب  باهر آیه می باشد. با چاپ این کارت ها بر روی برگه های A4، پس از حفظ آیه و معنی آن قرآن آموز نقاشي مربوط به همان آیه را رنگ آمیزی می کند. و وقتی همه نقاشي ها رنگ آمیزی شد، به کارتهای تکمیل شده، جایزه تعلق می گیرد:

 

ادامه مطلب  

 

نقاشي، نگارگری یا رسم، فرآیندی است که طی آن رنگ بر روی یک سطح مانند کاغذ یا بوم ایجاد نقش می‌کندو اثری خلق می‌شود. فردی که این فرایند توسط او انجام می‌گیرد نقاش نام دارد، به‌خصوص زمانی که نقاشي حرفهٔ شخص باشد.
نقاشي یکی از رشته‌های اصلی هنر های تجسمی است و قدمت آن شش برابر زبان نوشتاری می‌باشد. برخی از پژوهشگران معتقدند اولین نقاشي‌های یافت‌شده در غارها حاکی از آن است که انسان‌های اولیه با کشیدن نقش حیوانات و شکارشان به نوعی خود ر

ادامه مطلب  

کارت قرآن و ترجمه2-سوره مبارکه شمس  

این کارت ها شامل آیات سوره مبارکه شمس همراه با یک نقاشي جهت رنگ آمیزی متناسب  باهر آیه می باشد. با چاپ این کارت ها بر روی برگه های A4، پس از حفظ آیه و معنی آن قرآن آموز نقاشي مربوط به همان آیه را رنگ آمیزی می کند. و وقتی همه نقاشي ها رنگ آمیزی شد، به کارتهای تکمیل شده، جایزه تعلق می گیرد:

 کانال تلگرامی: https://telegram.me/QURANMOBIN110

ادامه مطلب  

کارت قرآن و ترجمه3-سوره مبارکه نازعات  

این کارت ها شامل آیات سوره مبارکه نازعات همراه با یک نقاشي جهت رنگ آمیزی متناسب  باهر آیه می باشد. با چاپ این کارت ها بر روی برگه های A4، پس از حفظ آیه و معنی آن قرآن آموز نقاشي مربوط به همان آیه را رنگ آمیزی می کند. و وقتی همه نقاشي ها رنگ آمیزی شد، به کارتهای تکمیل شده، جایزه تعلق می گیرد:


 کانال تلگرامی: https://telegram.me/QURANMOBIN110

ادامه مطلب  

کارت قرآن و ترجمه2-سوره مبارکه نازعات  

این کارت ها شامل آیات سوره مبارکه نازعات همراه با یک نقاشي جهت رنگ آمیزی متناسب  باهر آیه می باشد. با چاپ این کارت ها بر روی برگه های A4، پس از حفظ آیه و معنی آن قرآن آموز نقاشي مربوط به همان آیه را رنگ آمیزی می کند. و وقتی همه نقاشي ها رنگ آمیزی شد، به کارتهای تکمیل شده، جایزه تعلق می گیرد:


 کانال تلگرامی: https://telegram.me/QURANMOBIN110

ادامه مطلب  

آموزش ترجمه قرآن کریم به کودکان با استفاده از نقاشی-سوره مبارکه نبأ  

این کارت ها شامل آیات سوره مبارکه نبأ همراه با یک نقاشي جهت رنگ آمیزی متناسب  باهر آیه می باشد. با چاپ این کارت ها بر روی برگه های A4، پس از حفظ آیه و معنی آن قرآن آموز نقاشي مربوط به همان آیه را رنگ آمیزی می کند. و وقتی همه نقاشي ها رنگ آمیزی شد، به کارتهای تکمیل شده، جایزه تعلق می گیرد:


کانال تلگرامی وبلاگ قرآن مبین:
 
https://telegram.me/QURANMOBIN110
 
 

ادامه مطلب  

همزمان با دهه کرامت يرگزاري مسابقه نقاشي كودكان و نوجوانان در کتابخانه آزادی خرمشهر  

به گزارش روابط عمومی اداره كتابخانه های عمومی خرمشهر  همزمان با دهه کرامت یک دوره مسابقه نقاشي با موضوع امام رضا (ع ) و حضرت معصومه (س) با هدف آشنایی کودکان و نوجوانان با مفاهیم دینی و اخلاقی و سیره ائمه اطهار و به همت کتابخانه عمومی آزادی دراین کتابخانه برگزار گردید .  درپایان این مسابقه به 12نفر از برگزیدگان هدایایی برسم یاد بود اهداء گردید .
 
 

ادامه مطلب  

خلاصه برنامه هاي اجرايي هفته دفاع مقدس1395اداره كتابخانه هاي عمومي نور  

* برگزاری نمایشگاه كتاب از كتب موجود در كتابخانه با موضوع دفاع مقدس در كتابخانه های عمومی شهرستان نور
* برگزاری مسابقه مكتوب كتابخوانی از كتاب "دختر شینا"
* برگزاری نشست تخصصی كودك و نوجوان با موضوع دفاع مقدس در كتابخانه عمومی شهید شیخ فضل الله نوری
* برگزاری مسابقه نقاشي كودكان به مناسبت هفته دفاع مقدس در كتابخانه عمومی شهید شیخ فضل الله نوری
* برگزاری مسابقه نقاشي به مناسبت هفته دفاع مقدس در كتابخانه عمومی شهید ناطق نوری بلده
* برگزاری نما

ادامه مطلب  

آموزش نقاشی روی پارچه  

آموزش نقاشي روی پارچه
آموزش نقاشي روی پارچه در ادامه مبحث طراحی و چاپ پارچه مطرح می گردد. در این آموزش سعی بر آن است که هنرجویان توانایی ایجاد نقش را با کمترین امکانات و در کیفیتی به نسبت خوب را بر روی لباس هایی که طراحی و اجرا کرده اند را کسب کنند. برای نقاشي بر روی پارچه باید مهارت استفاده از قلم مو را داشت. رنگهایی اکریلیک رنگهایی هستند که برای نقاشي روی پارچه مناسب بوده و به نسبت دارای تثبیت رنگی خوبی هستند. البته این نقاشي ها باید با درایر

ادامه مطلب  

آموزش نقاشی روی پارچه  

آموزش نقاشي روی پارچه
آموزش نقاشي روی پارچه در ادامه مبحث طراحی و چاپ پارچه مطرح می گردد. در این آموزش سعی بر آن است که هنرجویان توانایی ایجاد نقش را با کمترین امکانات و در کیفیتی به نسبت خوب را بر روی لباس هایی که طراحی و اجرا کرده اند را کسب کنند. برای نقاشي بر روی پارچه باید مهارت استفاده از قلم مو را داشت. رنگهایی اکریلیک رنگهایی هستند که برای نقاشي روی پارچه مناسب بوده و به نسبت دارای تثبیت رنگی خوبی هستند. البته این نقاشي ها باید با درایر

ادامه مطلب  

دل نوشته ای با فاطمه  

الان یک ساله که من با تو آشنا شدم و از این بابت از خدا شاکرم که بهم لطف کرد و بهترین هدیه دنیا رو که تو باشی بهم داد و با این کارش تمامی آرزوهای دنیای منو برآورده کرد...فاطمه تو بهترین عشق دنیایی و من تا ابد دوستت خاهم داشت 
فونت زيبا ساز ، نایت اسکین

ادامه مطلب  

نقاشی ساختمان  

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
http://s3.img7.ir/onNmh.jpg
 
 
برچسب‌ها: نقاشي ساختمان اصلانی, نقاشي ساختمان, تعمیر و بازسازی ساختمان
نوشته شده توسط معمار  | لینک ثابت | نظر بدهيد
 

نقاشي ساختمانسه شنبه یازدهم آبان ۱۳۹۵ 13:6نقاشي ساختمانشنبه هشتم آبان ۱۳۹۵ 22:12

برچسب‌ها: نقاشي ساختمان
نوشته شده توسط نقاش ساختمان   | لینک ثابت | نظر بدهيد
 

نقاشي ساختمانجمعه هفتم آبان ۱۳۹۵ 14:59

نقاشي و تعمیرات ساختمان اصلانیارزان تر و منصف تر در کوتاه ترین زمان با بیش

ادامه مطلب  

تعمیر و باز سازی ساختمان  

 
برچسب‌ها: نقاشي ساختمان ارزان
 
 
 
برچسب‌ها: نقاشي ساختمان اصلانی, نقاشي ساختمان, تعمیر و بازسازی ساختمان
نوشته شده توسط معمار  | لینک ثابت | نظر بدهيد
 22:12
برچسب‌ها: نقاشي ساختمان
نوشته شده توسط نقاش ساختمان   | لینک ثابت | نظر بدهيد
برچسب‌ها: نقاشي و تعمیرات ساختمان اصلانی

ادامه مطلب  

کارت قرآن و ترجمه1-سوره مبارکه نبأ  

این کارت ها شامل آیات سوره مبارکه نبأ همراه با یک نقاشي جهت رنگ آمیزی متناسب  باهر آیه می باشد. با چاپ این کارت ها بر روی برگه های A4، پس از حفظ آیه و معنی آن قرآن آموز نقاشي مربوط به همان آیه را رنگ آمیزی می کند. و وقتی همه نقاشي ها رنگ آمیزی شد، به کارتهای تکمیل شده، جایزه تعلق می گیرد:


کانال تلگرامی وبلاگ قرآن مبین:
 
https://telegram.me/QURANMOBIN110
 
 

ادامه مطلب  

زیبا...  

‌ چہ زيبا مےشد این دنیااگر شاه و گدا ڪم بوداگر بر زخمِ هر قلبےهمان اندازه مرهم بودچہ زيبا مےشد این دنیااگر دستے بگیرد دستاگر قدرے محبت رابہ نافِ زندگانے بستچہ زيبا مےشد این دنیاڪمے هم با وفا باشیمنباشد روزگارے ڪہنمڪ بر زخمِ هم پاشیمچہ زيبا مےشد این دنیانیاید اشڪِ محرومےزمین و آسمان لرزدزِ آه و درد مظلومےچہ زيبا مےشد این دنیاشود ڪینہ زِ دلها گماگر بشڪستنِ پیماننگردد عادت مردم.برچسب‌ها: چ زيبا میشد

ادامه مطلب  

حوض نقاشی  

همه هم قد و قواره اند تقریبا
بیشتر کلاس اولی 
رفیقتان قدیمی از دوران مهد
حالا که قدشان به آموزش شنا رسیده با هم خودشون رو به حوض نقاشي رسوندن
گنجشکهای اشی مشی ما

ادامه مطلب  

•●♥ زندگی خودت رو زیبا نقاشی کن ♥●•  

 
خداوند، هر روز، یک بوم نقاشي جدید در اختیارت می‌گذارد که تو روی آن زندگی‌ خودت را نقاشي کنی.
مطمئن شو که تصویری که بر روی آن می‌کشی پر از زندگی و شادی باشه و در پایان روز به آن نگاه نکنی و آرزو کنی کاش چیزی دیگه‌ای نقاشي کرده بودی ...!

ادامه مطلب  

نقاشی  

 
می خواهم دریایی نقاشي کنم،
رنگین کمانی...
اما نمی توانم
 
تلاش می کنم جزیره ای را کشف کنم
که درختانش،
 به جرم مزدوری
 به دار آویخته نمی شوند
 
و شاپرکهایش،
 به جرم سرودن شعر
 محبوس نمی شوند
اما نمی توانم
 
سعی می کنم اسبهایی را نقاشي کنم
که در دشتهای آزادی می تازند
اما نمی توانم
 
می خواهم قایقی بکشم
که مرا با تو
تا آخر دنیا ببرد
اما نمی توانم
 
می خواهم وطنی اختراع کنم
که مرا به جرم دوست داشتن تو،
پنجاه ضربه تازیانه نزند...
اما نمی توانم...
 
 
«

ادامه مطلب  

خصوصیات یک چهره زیبا  

مطالعات علمی نشان داده اند، چهره هایی كه به نظر ما زيبا و جذاب به نظر میرسند، ویژگیهای خاص دارند كه این ویژگیها را در 3 گروه اصلی میتوان جای داد:
 
1 سلامت و تندرستی
 
2 زيبایی
 
3 حالتی از معصومیت چهره كودكان
 
همچنین تحقیقات علمی و روانشناسی در جامعه امروز جهان، معیارهای خاصی را برای چهره زيبا در نظر میگیرند كه البته مطلق نیستند. آكادمی جراحی زيبایی امریكا، مشخصات یك چهره زيبا برای خانمها را پوست كمی برنزه و نه رنگ پریده، صورتی باریك و بدون چ

ادامه مطلب  

حوض نقاشی  

به یکی از دوستام نقاشي یاد میدم. آموزشم کار سختیه. همش باید بخونم اطلاعات بیشتری کسب کنم.
وقتی خودم نقاشي میکنم نمیدونم ی حسی ی قدرتی میاد سراغم و بدون اینکه بدونم چطور میکشم، کار میکنم. ولی توضیح دادن به یکی دیگه کار سختیه نمیدونم این حس و چطور بیان کنم و انتقال بدم.
همش افسوس میخوردم چرا انقدر از نقاشي دور شدم. چرا دست به قلم نمیشم. چرا وقت نمیزارم. گاهی یکی بدون اینکه بدونه بهت کمکم میکنه. ی دوست خوب می تونه بدون اینکه متوجه شی بهت کمک کنه! من

ادامه مطلب  

 

shik or pik, [22.10.16 09:37] تكراری ولی زيبا


ادامه مطلب  

نقاشی ساختمان غرب  

نقاشي ساختمان دوشنبه بیست و چهارم آبان ۱۳۹۵ 17:5

نقاشي و تعمیرات ساختمان اصلانی

ادامه مطلب  

نقاشی ساختمان ارزان  

نقاشي و تعمیرات ساختمان اصلانی

ادامه مطلب  
صفحات ادامه نتايج:  1